Wkładki ORTOPEDICA

Indywidualne wkładki ortopedyczne supinujące i pronujące, na płaskostopie poprzeczne i podłużne, na ostrogę piętową, hallux valgus i cukrzycowe. Dla dzieci i dorosłych.

Wkładki, które trafiają do Państwa rąk zostały opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń czołowych firm ortopedycznych, pozytywnie zaopiniowane przez lekarzy specjalistów. Ich przystępna cena i wysoka jakość powoduje, że cieszą się uznaniem użytkowników i lekarzy w wielu krajach.

Naszym Klientom oferujemy wkładki ortopedyczne wykonywane indywidualnie przy wykorzystaniu materiałów i technologii niemieckiej firmy Schein. Wkładki korytkowe zapewniają stabilizację kości piętowej, podtrzymują łuk podłużny i – u dorosłych – łuk poprzeczny – tworząc optymalne, trzypunktowe trzymanie stopy. Wkładki są formowane na kopytach, tak aby zapewnić stopie fizjologiczne ustawienie.

Zastosowanie materiałów termoplastycznych pozwala na dostosowanie wkładki do większości wad stóp. Umożliwia także dokonywanie korekcji w trakcie użytkowania. Specjalna wyściółka doskonale nadaje się do stóp wrażliwych, chroniąc je przed mikrourazami w trakcie chodzenia. Daje się łatwo myć i jest w pełni przyjazny dla skóry w przeciwieństwie do stosowanych w innych wkładkach skór naturalnych, które szybko ulegają zniszczeniu, łatwo przenoszą zakażenia grzybicze i zawierają duże ilości rakotwórczego chromu używanego w procesie garbowania.

Wkładki te szczególnie polecane są dla dzieci z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym, z koślawością kolan i kości piętowych oraz w wielu innych schorzeniach. Zapewniamy także znaczne podwyższenie komfortu chodzenia poprzez wykonywanie indywidualnych wkładek dla dorosłych. Oferowane przez nas wkładki ortopedyczne zbudowane są z materiałów częściowo plastycznych, które dynamicznie, przy każdym kroku wywierają nacisk na pewne elementy stopy stymulując układ kostno – stawowy, dzięki czemu nie powodują osłabienia mięśni stopy. W przypadkach kiedy mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi zmianami stosujemy elementy twardsze – odtwarzające i utrzymujące prawidłowy kształt stopy.